Дания-Белгия 1-2

Отборът на Белгия постигна обрат и спечели с 2:1 срещу Дания при гостуването в Копенхаген във втори мач от група С на европейското първенство по футбол. Домакините поведоха с гол на Юсуф Поулсен във втората минута, а за белгийците вкараха Торган Азар в 55-ата и влезлият като резерва Кевин де Бройне в 70-ата минута. Така белгийците се класираха за втората фаза.

Свързани статии

Вдъхновени от възстановяването на полузащитника Кристиан Ериксен датчаните изиграха много добро първо полувреме. Асът на гостите Кевин Де Бройне се появи в игра след почивката и играта се промени. Халфът на Манчестър Сити асистира на Торган Азар за изравнителни гол, а след това реализира победното попадение, като не показа никакви емоции на радост.

В десетата минута играта бе спряна в чест на Ериксен. Играчите, съдиите и публиката аплодираха в подкрепа на халфа, който все още е в болница.

В класирането води Белгия с 6 т., следват Русия и Финландия с по 3 т, Дания е без спечелена точка.

Новините на Плевен Нюз - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно следвайте ни и в Twitter, Youtube. Последвайте ни и в Google Новини! Изпращайте снимки и информация на plevennewss@gmail.com по всяко време на денонощието!