Директори на ученически общежития се събраха в Плевен за годишна среща

Плевен бе домакин на националната годишна среща на директорите на Центровете за подкрепа и личностно развитие (ЦПЛР) – самостоятелни ученически общежития. В тридневния форум участваха 15 ръководители на образователните структури от цялата страна.

Основните теми на дискусията бяха взаимодействието и споделянето на добри практики в ЦПЛР УО в България, новите моменти в нормативните документи, дейностите за обща подкрепа за личностно развитие и активна комуникация между педагогическите колективи и ученици в ученическите общежития.

Обсъждани бяха и възможностите за подготовка и кандидатстване по проекти с европейско финансиране и Националния план за възстановяване и устойчивост за ЦПЛР, както и възможности за кандидатстване по национални програми към МОН.

По време на дискусията бяха разгледани и проблеми, свързани с намаляване броя на учениците в общежитията поради предложен безплатен транспорт до населените им по местоживеене места.

Директорите посетиха и открит урок на тема „Алтернативни форми на извънучилищни дейности“ в ПГ по туризъм „Алеко Константинов“ Плевен.

В заключителната работна среща, провела се в Община Плевен, организирана в партньорство с Регионалното управление на образованието (РУО), се включиха кметът д-р Валентин Христов, заместник-кметът с ресор „Хуманитарни дейности“ Елина Димитрова и Албена Тотева – началник на РУО – Плевен.

Сдружението на директорите на самостоятелни ученически общежития в България е регистрирано през 2012 г. като неправителствена организация с нестопанска цел в обществена полза. Тези образователни структури са общо 23 на брой в страната. Целта на Сдружението е да утвърди ЦПЛР като необходими образователни структури, които възпитават и изграждат личността на младежите и допълващи образователния процес в училищата.

Новините на Плевен Нюз - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно следвайте ни и в Twitter, Youtube. Последвайте ни и в Google Новини! Изпращайте снимки и информация на plevennewss@gmail.com по всяко време на денонощието!
Back to top button