Национален конкурс за детска рисунка „Освобождението” 2021 г.

Наградиха отличените в 23-ото издание на Националния конкурс за детска рисунка „Освобождението”

Повече от 540 творби на ученици от училища от 17 области на страната участват тази година в 23-ото издание на Националния конкурс за детска рисунка „Освобождението”. Инициативата се организира от Община Плевен и Регионалния военноисторически музей – Плевен, по повод Освобождението на България – Трети март.

Сред участниците са деца от 12 плевенски училища – НУ „Патриарх Евтимий“, НУ „Отец Паисий“, НУ „Единство”, НУ „Христо Ботев”, ОУ „Йордан Йовков”, ОУ „Д-р Петър Берон”, ОУ „Валери Петров”, ОУ „Васил Левски”, ОУ „Св. Климент Охридски”, СУ „Иван Вазов”, СУ „Стоян Заимов“, НУИ „Панайот Пипков” и извън конкурса – ДГ „Слънце” и ДГ „Юнско въстание“. Участват също рисунки на деца от Долна Митрополия, Кнежа и Пордим.

Наградите бяха връчени от заместник-кмета на Община Плевен с ресор „Проекти и хуманитарни дейности“ Стефан Милев. Заради противоепидемичните мерки присъства малка част от отличените деца.

Голямата награда на конкурса „Освобождението” през 2021 год. се присъжда на Кристиян Арнаудов от VІ б кл. На Национална гимназия за древни езици и култури „Св. Константин Кирил Философ”, гр. София

Наградата на Регионалния военноисторически музей – Плевен, се присъжда на Никола Кацарски – ІV б кл., ОУ „Васил Левски” – гр. Плевен.

В първа възрастова група – І – ІV клас, отличените са:
-Първа награда: Петя Димитрова – ІV кл., Общински детски център за култура и изкуство, гр. Русе;
-Втора награда: Мария Бояджиева – І  кл., ОУ „Екзарх Антим І”, гр. Пловдив;
-Трета награда: Никол Тотева – III  кл., НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен.

Десет са поощрителните награди в категорията І – ІV клас:
Стела Сарачилова – ІV кл., НУ „Единство”, гр. Плевен; Кристина Кръстева – ІV в кл., НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен; Елеонора Ванчева – І а кл., ОУ „Васил Левски”, гр. Плевен; Лил Ан Бешева – ІІ а кл., ОУ „Васил Левски”, гр. Плевен; Александра Георгиева – ІV в кл., НУ „Христо Ботев”, гр. Плевен; Йоана Бозова – ІІ кл., НБУ „Михаил Лъкатник”, гр. Бургас; Алина Радославова – Детска арт школа „Светлик“, гр. Варна; Елица Джигова – III б кл., I ОУ „Св. Климент Охридски”, гр. Пазарджик; София Тенева – ІV б кл., СУ „Стоян Заимов ”, гр. Плевен; Лъчезар Йорданов – III а кл., СУ „Емилиян Станев”, гр. В. Търново.

Във втора възрастова група – V-VІІІ клас, отличените са:
-Първа награда: Ванеса Кръстева – VI а кл., СУ „Стоян Заимов“,  гр. Плевен;
-Втора награда: Бурджу Рахмиева – VI кл., ОУ „Васил Априлов ”, гр. Русе;
-Трета награда: Тодор Лалев – VI кл., ОУ „Йордан Йовков”, гр. Плевен.

Десет са поощрителните награди и в категорията V – VІІІ клас:
Любена Милкова – V а кл., СУ „Стоян Заимов”, гр. Плевен; Росен Димитров  – VII кл., СУ „Васил Априлов”, гр. Долна Митрополия; Карина Пепова – V а кл., СУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Видин; Цветомира Цветанова – VII б кл., 49 ОУ „Бенито Хуарес”, гр. София; Борислава Цветкова  – V в кл., НУИ „Панайот Пипков”, гр. Плевен; Петя Атанасова – VІ кл., ОУ „Христо Ботев”, с. Ценово, обл. Русе; Кристина Атанасова – V кл., 31 Средно училище за чужди езици и мениджмънт „Иван Вазов“, гр. София; Диляна Андонова – V б кл., ОУ „Йордан Йовков”, гр. Плевен; Лора Каракацелова – V б кл., СУ „Иван Вазов ”, гр. Плевен; Гергана Божинова – V б кл., НГДЕК „Св. Константин Кирил Философ ”, гр.София.

Извън конкурса грамоти за най-малки участници се присъждат на децата от група „Сладурани” и група „Мечо Пух” на Детска градина „Слънце“, град Плевен, и на децата от подготвителна група на ДГ „Юнско въстание”.

Свързани статии

Back to top button