Португалия – Франция 2:2

Отборите на Португалия и Франция се изправиха един срещу друг в последния мач от Група F на Евро 2020, известна още като „групата на смъртта“, но така и не се победиха. Мачът се провeде на „Пушкаш Арена“ в Будапеща и завърши 2:2.

В 27-мата минута Португалия получи дузпа. Моутиньо центрира от фаул, Лорис скочи и удари Жота. Главният съдия Антонио Матеу Лаос (Испания) без да се замисли посочи бялата точка. Роналдо бе безпогрешен и промени резултата.

С този гол Кристияно подобри още един рекорд. Той вече има общо 20 гола на Световни и Европейски първенства и изпревари предишното постижение на Мирослав Клозе.

Секунди преди края на първото полувреме последва втора дузпа. Този път тя бе в полза на Франция. Бензема също не сбърка от бялата точка и направи резултатът на 1:1. В 47-мата минута „петлите“ поведоха с 2:1 след второ попадение на Бензема.

Трета дузпа за мача в 58-мата минута отново промени резултата. Роналдо за втори път показа хладнокръвие и постигна равенство между двата тима. Още един забележителен факт за Кристиано. Той вече е наравно и с иранеца Али Даеи за най-добър голмайстор в историята на националните отбори. И двамата имат по 109 гола.

След ожесточена битка, двата отбора така и не се победиха. Другият двубой от групата също завърши 2:2.

От „групата на смъртта“ към осминафинали продължават Франция, Германия и Португалия. Петлите ще се изправят срещу Швейцария (28.06), Германия – Англия (29.06) и Португалия – Белгия(27.06).